Ana SayfaDünyaSao Paulo Gezilecek Yerler Brezilya

Sao Paulo Gezilecek Yerler Brezilya

YAZIYI PAYLAŞ
spot_img

Sao Paulo, Güney Amerika’nın en büyük şehri olarak Portekizli, İspanyol, Alman, Afrikalı, Yahudi, Arap ve Japon göçmenlerin etkisiyle yıllar boyunca zenginleşmiştir. Bu yüzden şehirde birçok kültüre ait izler görmek mümkündür. Büyüklüğü sebebiyle Sao Paulo’yu gezmek zor gibi görünse de birçok turistik yere metro ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sao Paulo Gezilecek Yerler Listesi

Sao Paulo Sanat Müzesi

Sao Paulo Sanat Müzesi, Sao Paulo Gezilecek Yerler
Sao Paulo Sanat Müzesi, Sao Paulo Gezilecek Yerler

Güney Amerika’nın en kaliteli ve en büyük koleksiyonuna sahip olan bir müze. Bu sebep ile de içerisinde birçok aktivite yapılıyor, rehberli turlar düzenleniyor ve bu durum turistlerin ilgisini çekiyor. Ünlü sanatçıların eserlerinin yer alması da son derece kıymetli bir durum. Sao Paulo Müzesi Sao Paulo gezilecek yerler listesinde mutlaka olmalıdır.

Sao Paulo Sanat Müzesi yol tarifi için tıklayın

Sao Paulo Şehir Tiyatrosu

Sao Paulo Şehir Tiyatrosu
Sao Paulo Şehir Tiyatrosu

Tiyatro geleneğinden, tarihine ve oyuncularına kadar her anlamda bilgi edinilecek ve vakit geçirilebilecek olan bu yerde mutlaka bir tiyatro oyunu izlemelisiniz. Bina aynı zamanda senfoni orkestrası için de kullanılıyor ve bale gösterileri de düzenleniyor. Sao Paulo gezilecek yerler arasına burayı eklemeyi sakın unutmayın.

Sao Paulo Şehir Tiyatrosu yol tarifi için tıklayın

Sao Paulo Futbol Müzesi

Sao Paulo Futbol Müzesi
Sao Paulo Futbol Müzesi

Futbolun önemli merkezlerinden biri olan bu ülkede futbol müzesi olmaması düşünülemezdi. Futbol kültürüne dair ufuk açıcı bir mekan olan Sao Paulo Futbol Müzesi sporseverlerin dikkatini çekiyor.

Sao Paulo Futbol Müzesi yol tarifi için tıklayın

Sao Paulo’da Tarihi Yerler Nereler?

Sao Paulo’nun tarihi yerleri çoğunlukla dini mekanlardan oluşuyor. Şehir ile ilgili bilgi almak, kültürü tanımak gibi amaçlar için mutlaka katedral ve manastır gibi yerler de tercih edilmeli. Müzeler ve belediyeler tarafından hazırlanan özel mekanlar da Sao Paulo’da gezilecek tarihi yerler ile ilgili yönlendirmeler yapıyor.

Sao Paulo Katedrali

Sao Paulo Katedrali
Sao Paulo Katedrali

Haftanın sadece hafta içi olan günlerinde görülebilen katedral mesai saatleri dışında hizmet vermemektedir. Ayrıca Sao Paulo’nun en büyük katedrali olan bu yapı 111 metrelik bir boyuta sahip oluşu ile de dikkat çekmektedir. Bu katedral Sao Paulo gezilecek yerler arasında mutlaka yer almalı.

Sao Paulo Katedrali yol tarifi için tıklayın

Sao Bento Manastırı

Sao Bento Manastırı
Sao Bento Manastırı

Sao Paulo gezilecek yerler arasında bulunan Sao Bento Manastırı, kültürel yapılanmaları da beraberinde getiren dini mimari, geniş bir skala ile turistlere sunuluyor. İçerisinde yer alan restoran ve bilgi sunan her bir köşesi ile Sao Paulo hakkında tarihi bilgiler de elde edilebilir.

Sao Bento Manastırı yol tarifi için tıklayın

Sao Paulo’da Gezilecek Doğal Güzellikler Neler?

Sao Paulo gezilecek yerler arasında birbirinden farklı doğal parklar ve ormanlar da bulunuyor. Tropik ormanları ziyaret etmek ve vakit geçirmek için mutlaka Sao Paulo turlarına katılmalısınız.

İbirapuare Parkı

1954 yılında açılan ve şehir merkezine yakın olan bir park.

Centareira Eyalet Parkı

Atlantik Ormanları ile ilgili bilgi almak, doğa yürüyüşü yapmak ve tropik ormanlar ile tanışmak için eşsiz bir alan.

Sao Paulo’nun Meşhur Yemekleri Nelerdir?

Coxinha
Coxinha

Sao Paulo’nun yemekleri her zaman farklı, lezzetli ve ilgi çekici oluyor. Bölgenin coğrafi koşulları ve geleneksel yapısına bağlı olarak hazırlanan birbirinden ünlü yemekleri bulunuyor. Sao Paulo’nun ünlü yemekleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Churrascaria: Sao Paulo’nun özel yiyeceklerinden biri olan bu tat bir mezedir. Çoğu restoranda önden servis edilir ve birçok farklı meze bir aradadır.
 • Mandioca: Bir çeşit patates olan Mandioca, kızartma ve haşlama olarak tüketilebiliyor. Yerel halk çoğunlukla kızartma için tercih ediyor.
 • Coxinha: İçinde peynir veya tavuk olan kızartma bir hamur.
 • Açai: Püre olarak servis edilen bir tür meyve olan Açai, tatlı olarak da tüketilebiliyor.

Sao Paulo’ya Gidince Mutlaka Yapılacaklar Nelerdir?

Mercado Municipal
Mercado Municipal

Sao Paulo’ya gidince yapılması gereken aktiviteler doğa etkinliklerinden oluşuyor. Sao Paulo’ya gidildiğinde sınırsız eğlence sunulan karnavallara katılmak da önemli. İstediğiniz gibi eğlenebileceğiniz ve yeni insanlar ile tanışabileceğiniz bir şehir.

 • Mercado Municipal Gezilmeli: Sao Paulo’nun önemli marketlerinden biri olan bu merkezde istediğiniz her şeyi bulabilir ve yerel lezzetlere ulaşabilirsiniz.
 • Liberdade: Bu bölge hem turistlerin hem de yerli halkın sık sık kullandığı bir bölge. Asya ve Japon mağazalarının bol bol yer aldığı bölge alışveriş için de son derece uygun.
 • Karnavallara Katılın: Mümkün olur ise mutlaka karnavallara katılmak gerekir. Daha önce hiç yaşanmamış deneyimler kazanmak ve ufuk genişletmek için birebir olan karnavallar, bambaşka fırsatları da sizlere sunacak.

Sao Paulo’daki Gezinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sao Paulo seyahatinde dikkat edilmesi gerekenler arasında kalabalık ve kalabalığın sebep olabileceği karışıklık yer alıyor.

 • Ulaşım ağının çok geniş ve büyük olması karışıklık yaratabilir. Gidilecek olan yer ile ilgili görevlilerden bilgi alınması önemlidir.
 • Döviz çevirisi mutlaka güvenli ve bilinen yerlerden yapılmalıdır.
 • Toplu taşıma kullanırken bilet almaya özen gösterilmelidir.
 • Alışveriş yerleri çok olsa da büyük bir çoğunluğu 18.00 itibari ile kapanmaktadır.

Sao Paulo‘ya Türkiye’den gitmek isteyen ziyaretçiler, bir Brezilya şehri olan Sao Paulo vize istiyor mu sorusunu sorar gibi. İyi haber, Brezilya‘ya, doğal olarak Sao Paulo‘ya giriş için vize gerekmiyor. Vizesiz ülkeler arasında bulunan Brezilya‘ya 90 günlük turistik bir gezi düzenleyebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin

Benzer yazılar