Ana SayfaDünyaMedellin Gezilecek Yerler Kolombiya

Medellin Gezilecek Yerler Kolombiya

YAZIYI PAYLAŞ
spot_img

Medellin gezilecek yerler o kadar geniş ki kısıtlı bir zaman için buraya giden birçok turistin kafası karışıyor. Medellin Kolombiya’nın en önemli bölgelerinden biri olmakla kalmıyor, ayrıca turistlere farklı deneyimler de vaat ediyor. Vizesiz ülkeler arasında bulunan Kolombiya‘nın Medellin şehrini gezmek, kültürünü tanımak ya da doğası ile tanışmak için gidilebilecek birçok özel lokasyon var.

Medellin Gezilecek Yerler Listesi

Medellin ve Kolombiya tarihi ile ilgili bilgi veren birçok yer bulunuyor. Bu yerler hem müzeler ve sanat galerileri hem de katedral ve meydanlardan oluşuyor. Şehrin her yerinde Medellin ile ilgili bilgi almak ve tarihini öğrenmek mümkün. Medellin gezilecek yerler arasında şunlar bulunuyor:

Castillo Müzesi

Castillo Müzesi
Castillo Müzesi

Hem yerel hem de ulusal bilgilerin yanı sıra sanatçıların muazzam işlerine ulaşabileceğiniz ve keyifli vakit geçirebileceğiniz bir alan. Burayı Medellin gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Castillo Müzesi yol tarifi için tıklayın

Plaza Botero

Plaza Botero
Plaza Botero

Antioguia Müzesi‘ne bağlanan bu alan şehrin önemli lokasyonlarından biri. Fernando Botero’ya adanmış olan bu alanda birbirinden ünlü metal eserler ile karşılaşabilirsiniz. Medellin gezilecek yerler listenize burayı mutlaka eklemeniz gerekiyor.

Plaza Botero yol tarifi için tıklayın

Metropolitan Katedrali

Medellin Metropolitan Katedrali
Medellin Metropolitan Katedrali

1863 yılında inşasına başlanan ve 1909 yılına kadar inşası devam eden bu katedral ünlü mimar Emile Charles Carre tarafından yapıldı. Şehir merkezinde yer alması da hemen erişim sağlanması için oldukça uygun.

Metropolitan Katedrali yol tarifi için tıklayın

Simon Bolivar Meydanı

Simon Bolivar Meydanı, Medellin Gezilecek Yerler
Simon Bolivar Meydanı, Medellin Gezilecek Yerler

Medellin gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahip olan bu meydan tarihi özellikleri ile dikkat çekiyor. Ayrıca meydanın içerisinde Metropolitan Katedrali de bulunuyor.

Simon Bolivar Meydanı yol tarifi için tıklayın

Templo Parroquial Jesus Nazareno

Templo Parroquial Jesus Nazareno
Templo Parroquial Jesus Nazareno

Kolombiya mimarisi hakkında önemli bir mekan olan bu alan mutlaka görülmeli.

Templo Parroquial Jesus Nazareno yol tarifi için tıklayın

Medellin’de Gezilecek Doğal Güzellikler Neler?

Medellin’i ziyaret ederken doğal güzellikleri es geçmek olmaz. Medellin’de bulunan birçok doğal ve ulusal park bulunuyor. Medellin’de gezilecek doğal güzellikler ziyaret edildiğinde eve dönmekte zorlanacaksınız.

Arvi Parkı
Arvi Parkı
 • Arvi Parkı: Doğa içinde olan Arvi Parkı, Medellin’in manzarasını çeşitli perspektiflerden başarı ile sunuyor. Ayrıca ekoloji temelli ve doğa dostu bir gezi için de mutlaka buradaki turlara katılmalısınız.
 • Telemedellin Canal Parque: Şehre oldukça yakın bir konumda bulunan bu park içindeki etkinlikler ile de dikkat çekiyor.
 • Parque Piedras Blancas: Ulusal parklar arasında bulunan bu parkta gözlem, trekking ve farklı aktiviteler yapılabilir.

Medellin’in Meşhur Yemekleri Nelerdir?

Medellin, Kolombiya’nın en çok turist çeken şehirlerinden biri. Bunun birçok sebebi olsa da mutfak kültürü de oldukça etkili bir konumda bulunuyor. Gastronomi turizmi için de sık sık tercih edilen Medellin, birbirinden eşsiz lezzetleri ile dikkat çekiyor. Sokak lezzetlerinin de her zaman revaçta olduğu Medellin’in ünlü yemekleri şu şekilde açıklanabilir:

Arepa
Arepa
 • Baneja Paisa: Bölgenin en sık tercih edilen ve popüler yemeklerinden biri olan Baneja Paisa içerisinde kızarmış et bulunur. Karışık et tabağı olarak getirilen yemeğin yanında avokado gibi meyve ve pilav bulunur.
 • Arepa: Medellin’in her köşesinde bulunabilecek olan Arepa bir sokak lezzetidir. Ufak pideler olarak anlatılabilecek olan Arepa hafif bir öğün için tüketilebilir.
 • Chorizo: Sokak lezzetlerinden biri olan Chorizo, baharatlı sosis için kullanılan bir isim. Baharata karşı toleransı düşük olan kişilerin denerken temkinli olmaları önerilir.

Medellin’e Gidince Mutlaka Yapılacaklar Nelerdir?

Medellin’e gidildiği zaman mutlaka kahve içilmeli. Kolombiya’nın eşsiz kahve çekirdekleri her zaman tüm tazeliği ve sıcaklığı ile sizleri karşılamayı başarıyor. Medellin’e gidince yapılması gereken aktiviteler özellikle yeme – içme ve geziler ile ilgili. Ziyaret edilen her kültürel mekan farklı deneyimler de sunmaya devam ediyor.

 • Kütüphaneleri Gezmek: Şehirdeki kütüphaneler sadece bilgi almak için kullanılmıyor. Kütüphaneler için özel olarak oluşturulan parklar eşsiz manzaralar sunuyor.
 • Kahve İçmek: Medellin’e gidildiğinde mutlaka orijinal, katkısız, aracısız ve adil Kolombiya kahvesi içilmeli. Çiftçiden direkt olarak bardağa taşınan kahvenin tadını başka bir yerde bulamayacaksınız.
 • Fernando Botero Gezisi: Fernando Botero için ayrılan meydan ve müzeler gezilebilir, sanatçının heykelleri incelenebilir. Kolombiya’nın ünlü sanatçısı olan Botero, önemli bir isimdir.

Medellin’deki Gezinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Medellin seyahatinde dikkat edilmesi gerekenler her ülke için aynı olan konuları içeriyor. Güvenli bir ülke olmasının yanı sıra yine de eşya kaybına ve çalınmalara karşı önlem almak gerekiyor.

 • Şehir sadece karadan toplu taşıma, ticari araç ve özel araçlar ile gezilmiyor. İsteyenler teleferik kullanarak da şehri gezebilir.
 • Araç kiralama ya da taksi kullanma gibi hizmetlerden yararlanılacağı zaman birkaç yerden fiyat almak önemli.
 • Uzun turlara çıkılacağı zaman mutlaka ani hava değişimi için hazırlıklı olunmalı.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin

Benzer yazılar