Ana SayfaTürkiyeMarmaris Plajları ve Koyları Muğla

Marmaris Plajları ve Koyları Muğla

YAZIYI PAYLAŞ
spot_img

Marmaris plajları ve koyları ile fazlaca dikkat çeken bir yerdir. Ülkemizin en çok turist çeken bölgelerinden biri olan Marmaris, Muğla’nın Bodrum’dan sonra en çok nüfusa sahip olan ilçesidir. Ege Denizi’nin bitip Akdeniz’in başladığı yerde bulunan ilçe, konum olarak da çok güzel bir yerdedir. Marmaris Muğla merkezine ve Dalaman Havaalanı’na bir saat, Bodrum’a ise iki saat uzaklıkta bulunmaktadır. Özet bilgileri aldıysanız şimdi Marmaris koylarına ve plajlarına geçebiliriz!

Marmaris Plajları

İçmeler Plajı

İçmeler Plajı
İçmeler Plajı

İçmeler Plajı Marmaris’in en popüler ve kalabalık plajlarından biridir. Bir balıkçı köyüyken hızla gelişen İçmeler’e dolmuş aracılığıyla rahatça ulaşabilirsiniz. Bölgede fazla sayıda tesis ve kalacak yer bulunduğu için ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Su sporlarının da yaygın olduğu İçmeler’de deniz paraşütü, kano, muz gibi aktivitelerle zaman geçirebilir, tekne turlarına katılabilirsiniz. Buraya kadar gelmişken İçmeler Kanyonu’na da gidip enfes manzaralar eşliğinde yürüyüş yapabilir ve birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

İçmeler Plajı Nerede?

Kız Kumu Plajı

Kız Kumu Plajı
Kız Kumu Plajı

Kız Kumu Plajı Marmaris’in en güzel plajlarından biridir. Bu plajda, bir kıyıdan diğerine doğru, denizin üstünde 600 metre yürüyebilirsiniz. Denizin ortasında, sağı ve solu derin sularla kaplı 3 metre kalınlığında bir şeritte yürümek size inanılmaz bir his verebilir.

Kız Kumu Plajı Nerede?

Marmaris Halk Plajı

Marmaris Halk Plajı
Marmaris Halk Plajı

Marmaris Halk Plajı, ilçe merkezinde denize girebileceğiniz ideal bir plajdır. Ulaşım kolaylığı, uzun sahili ve pak denizi ile dikkat çeken plaj, yaklaşık 3 kilometre uzunluğundadır. Marmaris’e iş için geldiyseniz ve fazla zamanınız yoksa Marmaris plajları arasında burayı değerlendirebilirsiniz.

Marmaris Halk Plajı Nerede?

Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı
Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı Marmaris merkezine 16 kilometre uzaklıkta yer alan ve mutlaka görülmesi gereken plajlar arasındadır. Plajda bulunan altın sarısı kum âdeta görenleri büyülemektedir. Marmaris’in en güzel plajları arasında yer alan Kleopatra Plajı’nı yaz tatili planınıza dâhil etmeyi sakın unutmayın!

Kleopatra Plajı Nerede?

Turunç Plajı

Turunç Plajı
Turunç Plajı

Yerli ve yabancı turistlerin gözdelerinden biri olan ve Marmaris’e 21 kilometre mesafede yer alan Turunç Plajı aynı isimle anılan tatil beldesi Turunç’ta bulunmaktadır. Buraya dolmuşla ya da taksi botlarla ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Marmaris tekne turları sırasında Turunç ortalama 1 saat kadar ziyaret edilmektedir.

Turunç Plajı Nerede?

Marmaris Koyları

Bördübet Koyu

Bördübet Koyu
Bördübet Koyu

Bördübet Koyu, denizin ormanla birleştiği, yapılaşmadan uzak kalmayı başaran bir yerde bulunmaktadır. Hayvan ve bitki çeşitliliği açısından çok zengin olan koyun en belirgin özelliği denizden ormana doğru ilerlerken 200 metre genişliğinde ve 600 metre uzunluğunda bir kanal oluşturmasıdır. Marmaris koyları arasında Bördübet Koyu’nu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bördübet Koyu Nerede?

Koyun büyüklüğü sebebiyle genel bir konumu yok fakat yerini anlamanız açısından rastgele bir alanı işaretledim.

Boncuk Koyu

Boncuk Koyu
Boncuk Koyu

Gökova ve Marmaris arasındaki Çamlık köyünde bulunan Boncuk Koyu’nun suyu temiz ve sıcaktır. Burada denizin 15-20 metreye kadar dibini rahatlıkla görebilirsiniz. Etrafında çam ve palmiye ağaçları bulunan koy, ismini denizdeki küçük çakıl taşlarından almıştır. Dalış meraklıları için de uygun olan koyda tüple dalmanın yanı sıra şnorkelle de dalış yapabilirsiniz. Marmaris koyları arasında değerlendirebileceğiniz bu muhteşem yerde duş, tuvalet, restoran ve kafe gibi imkânlar da mevcut.

Boncuk Koyu Nerede?

Çiftlik Koyu

Çiftlik Koyu
Çiftlik Koyu

Çiftlik Koyu, sakin, huzurlu ve el değmemiş bir yerdir. Kalabalıktan uzak, sessiz, sakin bir tatil sürmek, tertemiz denizin keyfini çıkarmak istiyorsanız mutlaka Çiftlik Koyu’nu ziyaret etmelisiniz. İri kumlara sahip olan ve M.Ö. 1200’lü yıllara kadar uzanan tarihiyle Çiftlik Koyu’nda birçok medeniyetin izine rastlamak mümkündür.

Çiftlik Koyu Nerede?

Kumlubük Koyu

Kumlubük Koyu
Kumlubük Koyu

Doğal sit alanı olan Kumlubük’te yer alan bu koy Marmaris’e 25 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Plajı da bulunan koyun altın sarısı kumu ve temiz denizi burayı dalış yapılabilecek en güzel yerlerden biri hâline getirmektedir. Ayrıca, koyun ormanlarında yürüyüş yapmak da mümkündür.

Kumlubük Koyu Nerede?

Gebekse Koyu

Gebekse Koyu
Gebekse Koyu

Antik kent kalıntıları ile var olan Gebekse Koyu, Kilise Koyu olarak da bilinmektedir. Antik kalıntılar arasında Gebekse Kilisesi’nin parçalarına rastlamak mümkündür. Gebekse Kilisesi, günümüzde tarih aşımına uğramış durumdadır. Marmaris’e 58 kilometre uzaklıkta bulunan koya ulaşmak için Çiftlik Koyu’na gidebilir, kısa bir yürüyüşün ardından da bu bölgeye varabilirsiniz. Çam ağaçlarıyla çevrili bir alanda, dalgasız ve tertemiz denizin tadını çıkarmak veya dalış yapmak için uygun olan koyun çevresinde kamp yapmaya elverişli alanlar da bulunmaktadır.

Gebekse Koyu Nerede?

Hisarönü Koyu

Hisarönü Koyu
Hisarönü Koyu

Marmaris’e 20 kilometre uzaklıktaki Hisarönü Koyu, dünyanın her yerinden turistlerin ziyaret ettiği koylardan biridir. Koyun etrafı geniş çam ormanlarıyla çevrili olup yürüyüş ve kamp için fazlaca uygundur. Denizi dalış yapılabilecek kadar temiz ve güzeldir.

Hisarönü Koyu Nerede?

Cennet Koyu

Cennet Koyu
Cennet Koyu

Cennet Koyu, kuş sesleri eşliğinde, temiz ve berrak bir denizin ortasında stres atmak isteyenler için oldukça ideal bir yer. Sadece patika bir yoldan ulaşım sağlanabilen koyda hiçbir işletme yok. Bu nedenle ihtiyacınız olabilecek şeyleri yanınızda getirmeniz gerekiyor. İsterseniz burada kamp da yapabilirsiniz. Kısacası, çok fazla kişinin bilmediği Cennet Koyu, Marmaris koyları arasında kafa dinlemek için en iyi noktalardan biri.

Cennet Koyu Nerede?

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin

Benzer yazılar