Ana SayfaTürkiyeLara Plajı Antalya

Lara Plajı Antalya

YAZIYI PAYLAŞ
spot_img

Lara Plajı Antalya’nın ve Türkiye’nin en popüler plajları arasında yer almaktadır. Plaj, ismini Hitit dilinde “kum” anlamına gelen “lara” kelimesinden almıştır. Epey uzun sahiliyle ön plana çıkan plajın turizm potansiyeli bir hayli yüksektir. Yıl boyunca yerli ve yabancı birçok ziyaretçiyi ağırlayan Lara bölgesinde konaklama tesislerinin kapasitesi yaklaşık 30 bin kişiliktir. Daha çok sakin bir tatil isteyenlerin tercihi olan plaj her geçen gün gelişerek popülaritesini artırmaya devam etmektedir.

Lara Plajı
Lara Plajı

Lara gezilecek yerler arasında yer alan Lara Plajı’nın denizi oldukça sakin ve serindir. Plajı kumlu, temiz ve pürüzsüz bir yapıya sahip olup ziyaretçiler tarafından genelde beğenilmektedir. Deniz biraz yosunlu olsa da bu durum sağlık açısından faydalı olması sebebiyle olumlu bir özellik olarak kabul edilmektedir. Ayrıca sahilde Düden Şelalesi’nin denize döküldüğü bir alan da bulunmaktadır.

Plajın arkasında yer alan ormanlık alanda doğa ile iç içe piknik veya kamp yapabileceğiniz alanlar mevcuttur. Piknik alanında ziyaretçilerin kullanımı için belediye tarafından yerleştirilmiş birçok mangal şöminesi ve piknik masası bulunmaktadır. Kamp alanında ise kampçıların ihtiyaç duyacakları (karavan parkı, çadır alanları, elektrik, su, duş, mutfak, çamaşırhane vb.) tüm olanaklar mevcuttur.

Lara Plajı Nerede?

Lara Plajı’na ulaşım Antalya otogarından kalkan dolmuşlar ile sağlanmaktadır. Şehir merkezinden plaja gitmek isteyenler Muratpaşa minibüslerini tercih edebilirler. Antalya Havalimanı’ndan plaja olan uzaklık ise yaklaşık 15 kilometredir.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin

Benzer yazılar