Ana SayfaTürkiyeKonyaaltı Gezilecek Yerler Antalya

Konyaaltı Gezilecek Yerler Antalya

YAZIYI PAYLAŞ
spot_img

Konyaaltı gezilecek yerler konusunda Antalya’nın tercih edilmesi gereken ilçeleri arasındadır. Türkiye’nin en çok ziyaret edilen turizm merkezlerinden biri olan Konyaaltı, Antalya’nın batısında, ayrıca, meşhur Likya Yolu üzerinde bulunmaktadır. Burada çok sayıda otel, restoran, kafe, eğlence mekânı bulmanız mümkündür. Antalya’nın en popüler plajlarından olan Konyaaltı Plajı da burada yer almaktadır. Konyaaltı, Akdeniz ikliminin etkisi altında olduğu için yılın her dönemi ziyaret edilebilir. Ancak denize girmek için en uygun ve en popüler zaman mayıs-eylül ayları arasındaki yaz sezonudur.

Konyaaltı Gezilecek Yerler

Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı
Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı Antalya’nın en büyük plajlarından biri olarak yıl boyunca belki de milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bu plaj, Antalya’nın batısında, denizin mavisi ile ağaçların yeşili arasında kalan bir alanda yer almaktadır. Konyaaltı Plajı, ayrıca çeşitli su sporları için de uygundur. Oldukça gelişmiş bir kordona sahip plajın etrafında her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz çeşitli dükkân, restoran ve kafeler de bulunmaktadır.

Konyaaltı Plajı Nerede?

Büyük Çaltıçak Plajı

Büyük Çaltıçak Plajı

Büyük Çaltıcak Plajı Konyaaltı’ndan Kemer’e doğru giderken yol üstünde kalmaktadır. Burada hem denize girebilir hem de hemen arkada yer alan mesire yerinde piknik veya mangal yapabilirsiniz. Sıçan Adası da plajın hemen karşısında yer almaktadır.

Büyük Çaltıçak Plajı Nerede?

Antalya Akvaryum

Antalya Akvaryum
Antalya Akvaryum

Türkiye’nin en büyük ve en göz alıcı akvaryumlarından biri olan Antalya Akvaryum Konyaaltı sahil şeridinde yer almaktadır. Birbirinden güzel tropikal balıklar, köpekbalıkları ve ahtapotlar gibi yüzlerce farklı deniz canlısının sergilendiği akvaryumda okyanusun derinliklerindeki dünyayı keşfedebilirsiniz.

Konyaaltı Akvaryum Nerede?

Kapuz Kanyonu

Kapuz Kanyonu
Kapuz Kanyonu

Konyaaltı’nın popüler yerlerinden olan Kapuz Kanyonu, yüksek kayalıklar arasından akan sakin nehri ve içinde yaşayan birçok farklı bitki ve hayvan türü ile yıl boyu ziyaretçilerini beklemektedir. Kanyon içerisinde yürüyüş yolları ile köprüler de bulunmaktadır. Eğer Antalya gezisi planlıyorsanız, Konyaaltı gezilecek yerler arasında bulunan Kapuz Kanyonu’nu mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Kapuz Kanyonu Nerede?

Konyaaltı Kent Meydanı

Konyaaltı Kent Meydanı
Konyaaltı Kent Meydanı

Konyaaltı Kent Meydanı genellikle insanların ve turistlerin buluşma noktası olarak kullanılmaktadır. Hareketli bir atmosfere sahip olan meydanda çeşitli sokak satıcılarına ve gösterilere rastlamak da mümkün. Ayrıca, meydanda birçok dükkân, kafe ve restoran da bulunmaktadır.

Konyaaltı Kent Meydanı Nerede?

Doyran Gölü

Doyran Gölü
Doyran Gölü

Doyran Gölü Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bulunan bir tatlı su gölüdür. Yüzmek, balık tutmak veya piknik yapmak için burayı tercih edebilirsiniz. Göl aynı zamanda çeşitli kuş türlerine de ev sahipliği yapması sebebiyle kuş gözlemciliği için de sıklıkla tercih edilmektedir.

Doyran Gölü Nerede?

Sivri Dağ Millî Parkı

Sivri Dağ Millî Parkı
Sivri Dağ Millî Parkı

Sivri Dağ, bölgede yüksekliği en yüksek olan dağdır. Dağcılar arasındaki bir söylentiye göre bu dağın zirvesine çıkabilenler o bölgede “Hacı” sayılıyormuş. Dağın zirvesinden ne kadar muazzam bir Antalya manzarası olduğunu az çok hayal edebilirsiniz. Doğa tutkunları için popüler bir turizm merkezi olan Sivri Dağ Millî Parkı, birçok bitki ve hayvan türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Eğer doğaya merakınız varsa burayı Konyaaltı gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin!

Sivri Dağ Millî Parkı Nerede?

Sarısu Mesire Alanı

Sarısu Mesire Alanı
Sarısu Mesire Alanı

Antalya Konyaaltı gezilecek yerler arasında bulunan Sarısu Mesire Alanı, Sarısu çayının denize döküldüğü bölgenin çevresine, 350 dönümlük bir alan üzerine kurulmuştur. Deniz havası ve çam ağaçları eşliğinde arkadaşlarınızla veya ailecek keyifle vakit geçirebileceğiniz alanda 3.000 araç kapasiteli otopark da bulunmaktadır.

Sarısu Mesire Alanı Nerede?

Sarısu Kadınlar Plajı

Sarısu Kadınlar Plajı
Sarısu Kadınlar Plajı

Sarısu Kadınlar Plajı adından da anlaşılacağı üzere sadece kadınlara özel bir plajdır. Daha tenha ve özel bir plaj tercih eden kadınlar için oldukça popüler olan plaj, temiz ve bakımlı tesislerinin yanı sıra masmavi suları ve çevredeki güzel manzaraları ile de tanınmaktadır. Burayı Konyaaltı gezilecek yerler listesine sadece kadınlar ekleyebilir.

Sarısu Kadınlar Plajı Nerede?

Tünektepe Teleferik

Tünektepe Teleferik
Tünektepe Teleferik

Tünektepe Teleferik Konyaaltı’da bulunan bir teleferiktir ve Antalya’nın en yüksek noktası olan Tünektepe’ye ulaşımın sağlanması için yapılmıştır. Ulaşımın yanı sıra manzarası için de sıklıkla kullanılan teleferik, zamanla Konyaaltı’nda turizm aktivitelerinden biri hâline gelmiştir. Eğer daha önce hiç teleferiğe binmediyseniz Tünektepe’yi Konyaaltı gezilecek yerler listenize eklemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Tünektepe Teleferik Nerede?

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin

Benzer yazılar