Hostel Nedir?

YAZIYI PAYLAŞ
spot_img

Hostel, 20. yüzyılın başlarında düşük gelirli gezgin gençlerin konaklama ihtiyaçlarını karşılamak için Almanya’da ortaya çıkan bir konaklama türüdür. Zaman içinde sırt çantalı gezginlerin sayısının artmasıyla hostel konsepti kendine özgü bir yapıya dönüşmüştür. Günümüzde dünya çapında binlerce hostel mevcuttur.

Hosteller, temel konaklama ihtiyaçlarının uygun fiyatlarla karşılandığı tesislerdir. Eğer seyahatlerinizde konforlu bir konaklama arıyorsanız, hosteller size uygun olmayabilir. Ancak bu, hostellerin rahatsız yerler olduğu anlamına da gelmez. Hosteller, çoğu gezginin en azından temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeydedir.

Hostellerde özel odalar yerine genellikle ranzalı, yatakhane tipi odalar mevcuttur. Yatakhane kapasiteleri 3 kişiden başlayarak 30-40 kişiye kadar değişebilmektedir. Genellikle yatakların yanında kişisel eşyalarınızı saklayabileceğiniz dolaplar da mevcuttur.

Hostellerin bir diğer özelliği de ortak kullanım alanlarının olmasıdır. Çoğu hostelde tuvalet, duş, dinlenme alanı ve mutfak ortak olarak kullanılmaktadır. Ortak alanlar yeni insanlarla tanışmak için uygun bir fırsattır.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin

Benzer yazılar