Ana SayfaGezgin SözlüğüHer Şey Dâhil Nedir?

Her Şey Dâhil Nedir?

YAZIYI PAYLAŞ
spot_img

Her şey dâhil konsepti olan oteller günümüzde oldukça yaygın. Peki her şey dâhil ne demek? Bu “her şey” gerçekten de her şeyi kapsıyor mu?

Her şey dâhil otellerde genellikle temel olarak yiyecek-içecek (3 öğün) ücretsiz ve sınırsız olarak sunulmaktadır. Her şey dâhil deyince aklınıza gelen her şey her otelde bulunmayabilir. Bu durum otelin gelişmişlik düzeyine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin, her şey dâhil 3 yıldızlı bir otelde sadece sabah, öğle ve akşam saatlerinde yemek verilirken, 7 yıldızlı bir otelde bunlar günün her saati verilebilir. Aynı şekilde, 3 yıldızlı bir otelde pastane bölümü yokken, 5 yıldızlı bir otelin her şey dâhil konseptinde pastane bölümü de mevcut olabilir. Yiyecek-içecek ve diğer (alkollü içecekler, hamam, sauna, masaj, kapalı havuz, aquapark) faktörler genellikle her şey dâhil kapsamına girmektedir fakat bunun için otelde bu olanakların var olması gerekir.

Bazı hizmetler için ultra her şey dâhil konsepti satın almanız gerekebilir. Her şey dâhil otel anlayışında, özellikle 3 ve 4 yıldızlı otellerde ambalajlı yiyecek ve içecekler, taze sıkılmış meyve suları, espresso tabanlı kahveler ve Türk kahvesi (otomat dışındakiler) ücretli olabilmektedir. Konaklayacağınız otelin konsept özelliklerine önceden mutlaka göz gezdirmeniz yararınıza olacaktır.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin

Benzer yazılar